تبلیغات
انتقاد روزنامه سیاست‌روز از عدم اطلاع‌رسانی بموقع و شفاف درباره پرونده سیدامامی

در این مطلب از سایت " مجله خبـری و تفریحی پارسی خون " با موضوع "انتقاد روزنامه سیاست‌روز از عدم اطلاع‌رسانی بموقع و شفاف درباره پرونده سیدامامی" در خدمت شما کاربران عزیز هستیم.برای دیدن توضیحات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

انتقاد روزنامه سیاست‌روز از عدم اطلاع‌رسانی بموقع و شفاف درباره پرونده سیدامامی

جامعه > قضایی - روزنامه اصولگرای سیاست روز با اشاره به خودکشی کاوس سید امامی عضو هیات علمی دانشکده معارف اسلامی و علوم سیاسی دانشگاه امام صادق در بازداشتگاه نوشت:این خودکشی و تعداد دیگری از خودکشی‌هایی که اخیرا در زندان‌های کشور اتفاق افتاده نشان می‌دهد که علیرغم همه تلاشهای قوه قضایی برای بهبود شرایط زندان‌ها بایستی تلاش بیشتری در این باره شود.


نباید از یاد برد که بسیاری از این متهمان از آنجا که به جاسوسی متهم هستند و مجازات سنگینی در انتظار آنهاست با خودکشی تلاش می‌کنند تا علاوه بر رهایی از محاکمه و اعلام جزئیات عمل خود از یک سو از سوی دیگر نیز برای نظام هزینه تراشی کنند و این امر باید در نظر مسئولین قضایی کشور باشد
اینکه درست در زمان سالگرد انقلاب اسلامی چنین شرایطی پیش می‌آید زیبنده نیست و سبب سو استفاده دشمنان نظام و دستگاه قضایی شده و باعث می‌شود آنها با بهره‌برداری از این قضایان چهره حقوق بشری و قضایی کشورمان را تاریک نشان دهد.
بسیاری بر این باورند که دستگاه قضايي بايد در شيوه مواجهه خود با متهمان، به ويژه چنين متهماني تجديدنظر اساسي كند اطلاع‌رساني لازم از ابتدای امر به صورت شفاف و روشن صورت گيرد تا مانع از شایعه‌سازی شود.
در عین حال لازم است که سازمان زندان‌ها و قوه قضاییه در اینگونه موارد هوشیارتر باشد چرا که ضعف در سیستم کاری این سازمان و قوه موجب زیر سوال بردن کشور می‌شود و اینگونه خودکشی‌ها به حیثیت نظام لطمه می‌زند.
از جمله اینکه بسیاری مطرح می‌کنند چرا مسئولان ذیربط در زندان علیرغم آن‌که آن‌جا به دوربین مدار بسته مجهز بوده متوجه این حادثه نشده‌اند؟
همچنین قوه قضاییه ضمن بررسی ماجرا باید مشخص کند اگر کسی قصور و تقصیری داشته باشد به آن رسیدگی می‌کند و شخص خاطی مجازات می‌شود.

45302گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

Code Center