تبلیغات
به زودی طرح انتقال آب دریاچه نئور به روستاهای هیر اجرا می شود

در این مطلب از سایت " مجله خبـری و تفریحی پارسی خون " با موضوع "به زودی طرح انتقال آب دریاچه نئور به روستاهای هیر اجرا می شود" در خدمت شما کاربران عزیز هستیم.برای دیدن توضیحات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

به زودی طرح انتقال آب دریاچه نئور به روستاهای هیر اجرا می شود

استان‌ها > اردبیل - ایرنا نوشت: نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شوار ی اسلامی گفت: با پیگیری نمایندگان استان ، طرح انتقال آب دریاچه نئور به روستاهای هیر مورد توافق قرار گرفته و عملیات اجرایی این طرح هم بزودی شروع می شود.

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از اردبیل؛ محمد فیضی گفت: پیرو جلسه مجمع نمایندگان اردبیل با مهندس حجتی وزیر محترم جهاد کشاورزی اعتبار اولیه به میزان 50 میلیارد ریال برای شروع عملیات انتقال آب نئور به روستاهای دارای حق آبه بخش هیر تخصیص یافت.

وی اضافه کرد: با اجرای این طرح چهار هزار هکتار از اراضی روستاهای هیر تا 2 سال آینده به آبیاری کم فشار مجهز می شود.
نماینده اردبیل، نیر ، نمین و سرعین در مجلس شوار ی اسلامی اظهار کرد: وزارت جهاد کشاورزی برای اجرای طرح 250میلیارد ریال اعتبار اختصاص می دهد.

فیضی در باره نگرانی های مردم از حقابه ارس هم گفت: اهالی شمال استان نگران انتقال آب ارس به سایر حوزه ها هستند ولی نمایندگان پیگیر تامین حقابه واقعی استان از رودخانه ارس می باشند .

دریاچه نئور در 48 کیلومتری جنوب شرقی اردبیل در یکی از دره‌ های کوهستان باغرو و در ارتفاع 2500 متری از سطح دریا با مساحتی بالغ بر 210 هکتار واقع می باشد.

46گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

Code Center